NEWS

Melbourne Podiatry Clinic and Melbourne Sports Physiotherapy Zatopek:10 Lower Grades

A cracking night at Aberfeldie with record numbers in the Zatopek:10 Lower Grade Races. A big thanks to all those helpers who made the night possible. In particular the AV officials who are all very busy at the moment.

Well done to all the athletes who took part.

Full results below.

DIVISION 1

Michael Kernahan, Michael Marantelli, Jamie Cook
Division 1. RESULTS.8:40pm Start
PlaceFamily Name Given Name Time
1MarantelliMichael30.11
2KernahanMichael30.13
3CookJamie30.39
4RitchieAlexander30.39
5AtkinsonWill31.10
6SchaumbergMatthew31.16
7DrakeCallum31.36
8UedaErik31.38
9EarlJonny31.57
10WherettLiam32.10
11ThomasRoss 32.30
12McIntyreKlarie32.48
13BruneauDamien32.49
14LawlorDaniel33.05
15GiakoumisJohnathan33.21
16ClarkDamien33.26
17SimpsonGrant34.11
18LeggoAndrew35.10
19BradfordChris36.09
N/AJohnstonRichard31.34
N/ARudaAleksandr31.36

DIVISION 2

Division 2. RESULTS.7:55pm Start
PlaceFamily Name Given Name Time
1BarnettTim33.30
2BurrowsIan33.44
3VelardoDaniel34.07
4Li Jie34.11
5CareyAndrew34.15
6MontiPatrick34.20
7WelchLachlan 34.23
8DowdleFrancis34.25
9CompsonAndrew34.25
10SchepsiMatthew34.30
11MayfieldCharles34.37
12FullerAndy35.03
13TaylorMax35.08
14ToHenry35.16
15CurypkoMarcus35.35
16RowseBen35.56
17Blashi Matthew36.08
18PrenticePaul 36.12
19BellElidih36.26
20BurginAlice 36.29
21PosterinoPaul 36.31
22HongSeunggil36.38
23RossjohnJamie36.55
24VinceJames37.05
25TurnerDamien37.11
26CohenDanny37.24
27WoodbridgeDale37.28
28DemetriouJamie38.36
29ToddPaul 39.01

DIVISION 3

Division 3. RESULTS. 7:05pm Start
PlaceFamily Name Given Name Time
1GibneyPat36.40
2Stevenson Meg36.41
3KnightStuart37.17
4ByrneJared37.19
5JonesJeff37.24
6QuinJason38.04
7Sleap Michael 38.34
8JenkinsDavid38.41
9BramleyCraig38.46
10SadgroveDaryl 38.47
11FitzgeraldJoel 38.56
12Fountain Erica38.58
13WoodBrad39.17
14RoganDanni39.25
15CrivelliDino39.32
16DoesRichard39.35
17BainbridgeNardine39.36
18PrattWill39.43
19WilliamsAdam39.46
20HutchinsDaniel39.46
21RushenPeter39.56
22SutherlandCharlie39.56
23WillcocksElliot40.07
24JayamahaSarah40.19
25CampbellJessica40.44
26WilliamsNeil40.49
27McGravieJude41.34
28MurphyGary41.38
29GrundyChris 41.57

DIVISION 4

Division 4. RESULTS. 6:00pm Start
PlaceFamily Name Given Name Time
1EdgecombeCharles40.22
2PengJie40.31
3ShellieRob41.23
4SharpKrystal41.28
5RushSam41.30
6Cullen Brendan41.37
7XieGerald Cong42.42
8HelmotSean42.42
9PrattJoanne42.52
10TranterDavid43.14
11BeecroftTony43.21
12McSweeneyMaryanne43.34
13BrennanSteve43.55
14CassidyAdam44.17
15SalamitoLaura44.18
16MilesClaire44.21
17BenipalAnmol44.30
18Hamilton-MorrisNicola44.48
19McNamaraFrank44.53
20HarveyMichael45.33
21BaldryAlan46.05
22LadlowAnnette46.18
23McKewAnthony46.38
24PalermoFrank46.44
25MooreGreg47.11
26CramRussell47.12
27CampsiJoseph49.43
28FitzgeraldAdrian50.46
29MaddenJosh51.13
30FittonDaniel52.19

Latest News